среда, 25 ноября 2015 г.

Як відучити дитину від соски пустушки

Як відучити дитину від соски пустушки

 

Якщо у вас не виходить відучити маленьку дитину від смоктання пустушки, або ви просто не прикладаєте до цього зусилля, недивним буде те, що підросла дитина в 8-9 місяців буде просити пустушку. Занепокоєння додають поради оточуючих про те, що, наприклад, смоктання пустушки шкодить становленню прикусу, а також залежність дитини від соски, коли вона не може заснути без неї.

 Часто батьки, піддавшись неспокою, наслухавшись порад і думок, починають забирати у малюка пустушку, а він звик до неї з народження, і її різке вилучення може викликати психологічну травму. Далеко не всі діти швидко відучуються і звикають засинати без пустушки, у більшості її відсутність переживають важко психологічно і досить тривалий час. Як відучити дитину від соски пустушки і зробити це безболісно для дитини?

 Батькам потрібно при цьому теж набратися терпіння, вони повинні розуміти, що для малюка це розставання зі звичним укладом життя. Мама малюка не повинна сприймати небажання дитини відмовлятися від пустушки як простий каприз, досить згадати, наскільки важко дорослій людині відмовитися від своїх звичок, особливо шкідливих. А малюк взагалі не може розрізнити, які звички хороші, а які шкідливі, тим більше що колись цю пустушку йому дала сама мама. У таких питаннях не можна покладатися лише на думку і поради оточуючих, адже це ваша дитина і тільки ви добре знаєте, що їй зараз потрібно.

 Якщо ви вирішили розпочати процес відучения дитини від соски, не робіть це різко, бо це може викликати в неї психологічну травму. Адже малюк так до неї звик, це маленька частина його життя і відвикання від неї буде супроводжуватися стресом. В цей час потрібно надавати йому більше уваги і турботи, чуйно прислухаючись до його потреб. Не можна забирати у малюка пустушку тоді, коли він її просить, не можна дражнити його за це і тим більше сердитися і сварити. Почекайте трохи і малюк сам «переросте» цю свою звичку. Тому треба набратися терпіння і не пропустити той момент, коли малюк буде готовий сам відмовитися від пустушки. Батьки повинні бути готові до того, що після розставання з пустушкою малюк перший час буде неспокійним, буде гірше спати і під час плачу його складніше буде заспокоїти.

 Якщо ви хочете прискорити процес відвикання від пустушки і зробити його менш болючим, психологи рекомендують слідувати деяким правилам. Якщо малюк навчився пити рідину з чашки в 7-8 місяців, то бажано їжу теж давати в піалі або тарілці, щоб малюк швидше відвик від пляшечки. Дуже важливо не пропонувати малюкові пустушку самим, а робити це тільки коли він попросить. Потрібно виконувати вправи на розвиток дрібної моторики пальців рук, щоб маля умів маніпулювати предметами, для цього у нього під рукою завжди повинні знаходитися дрібні іграшки, які могли б його відволікати. У цьому випадку він буде рідко згадувати про пустушки. Смоктальний рефлекс у малюка ділить перше місце з дихальним. Ця дія дуже важлива для дитини.

 Вчені проводили дослідження, які показали, що смоктання пальців або пустушки позитивно позначається на розвитку розумової діяльності. І не слухайте поради про те, що пустушка впливає на прикус - цьому немає наукових доказів. До того ж для здоров'я малюка набагато безпечніше буде пустушка, ніж пляшка з солодкою рідиною. Однак все перераховане зовсім не означає, що дитину з народження необхідно привчати до пустушки, багато дітей ростуть без цього предмета. Смоктання пустушки - це звичка для дитини, яка в міру його зростання починає заважати батькам. Тому перш ніж отримати конкретні рекомендації, необхідно задати собі питання - чому конкретно пустушка так заважає?

 Деякі батьки хочуть скоріше бачити свою дитину дорослою, або їм некомфортно від того, що інші діти пустушку не смокчуть, або ж позначається психологічний тиск родичів. Але у різних дітей різний за силою смоктальний рефлекс, деякі малюки легко і швидко розлучаються з пустушкою, а деякі з них потребують в ній і в 4 роки. Звичайно, дитина не повинна ходити з соскою в роті до школи, але деякі батьки надмірно поспішають позбавити його цієї маленької частинки життя, не чекаючи, коли дитина сама морально і фізично прийде до цього.

 Існують два способи отучения дитину від соски. 
У першому варіанті потрібно дочекатися, коли малюк досягне свідомого віку і поступово зменшувати час користування соскою. Так само, наприклад, курець у своєму прагненні відмовитися від сигарет, поступово скорочує кількість викурених сигарет.Спробуйте   у ті моменти, коли дитина звикла смоктати соску, переключити її увагу  на цікаве заняття або іграшку. Можна давати дитині пустушку виключно перед сном. 
 Другий спосіб більш жорсткий і підходить далеко не всім дітям. Можна влаштувати церемонію прощання з пустушкою, але робити це тільки за згодою малюка. Пустушку можна узгоджено кинути у смітник чи урочисто подарувати іншому малюкові. При цьому важлива узгодженість всіх рідних, які повинні проявити твердість характеру, немає, значить, немає. Проте якщо дитина буде важко переносити розставання з пустушкою і його нервозність триватиме більше двох тижнів, краще малюка не мучити і, зберігаючи його психологічне здоров'я і фізичний розвиток, пустушку краще повернути йому. Тому перший спосіб послідовного отучения дитини від соски є більш щадним і м'яким методом.


 

Комментариев нет:

Отправить комментарий